Kredyt hipoteczny

Zakup, budowę czy wykończenie nieruchomości mieszkalnej można sfinansować poprzez kredyt hipoteczny. Taka forma jest praktycznie jedyną opcją dla osób, które chcą kupić nieruchomość, działkę lub samodzielnie wybudować nowy dom. Warto mieć na uwadze fakt, iż kredyty hipoteczne w dzisiejszych czasach są udzielane przez większość popularnych banków w Polsce.

Planujesz spore zmiany w swoim życiu? Chcesz przenieść się wraz z rodziną do nowego lokum, ale brakuje Ci części środków potrzebnych do jego zakupu? Możesz złożyć wniosek do banku o przyznanie kredytu hipotecznego, choć bez odpowiedniego przygotowania narazisz się na wydanie negatywnej decyzji o przyznaniu finansowania. Jeśli chcesz zmaksymalizować swoje szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego, koniecznie skontaktuj się ze mną. Kompleksowo zajmę się analizą Twojej zdolności kredytowej, przygotowaniem niezbędnej dokumentacji oraz weryfikacją dostępnych ofert finansowania.

Image module

Myślisz poważnie nad kredytem hipotecznym? A czy wiesz, że…

  • Minimalny wkład własny do kredytu hipotecznego w standardowej ofercie banku musi wynosić co najmniej 10% wartości inwestycji
  • W ramach programu Mieszkanie bez wkładu własnego (Rodzinny kredyt mieszkaniowy), możesz ubiegać się o kredyt mieszkaniowy nawet bez żadnych środków własnych na ten cel
  • Negatywna historia kredytowa jak również zupełny brak historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej może mocno zredukować Twoje szanse na kredyt
  • Czas weryfikacji wniosku o przyznanie kredytu hipotecznego może przekroczyć nawet 30 dni – w zależności od obłożenia konkretnej instytucji

Kredyty hipoteczne to zobowiązania, które zaciąga się nawet na okres 35 lat, a więc można śmiało powiedzieć, iż jest to finansowanie na sporą część życia – oczywiście zakładając, że nie spłacisz długu przed terminem wynikającym z umowy. Chętnie zajmę się Twoim wnioskiem kredytowym, podpowiem, jak wybrnąć z trudnej sytuacji życiowej oraz w jaki sposób zmaksymalizować swoje szanse na pozyskanie finansowania.

W ramach zobowiązania hipotecznego, możesz zdecydować się na jedną z poniższych opcji w banku:

Zakup domu lub mieszkania

Zakup działki i budowa domu

Pożyczka hipoteczna

Remont, modernizacja, wykończenie nieruchomości

Refinansowanie kredytu hipotecznego

Skontaktuj się ze mną, porozmawiamy o tym.

Lokalizacja

ul. Odrodzenia 14/1,
12-100 Szczytno

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00 – 17:00
sob: 9:00 – 13:00

Kontakt

Wnioskowanie o kredyt hipoteczny – dlaczego warto zrobić to z moją pomocą?

  • Rzetelnie wyjaśnię, czym jest zdolność i historia kredytowa konsumenta
  • Pomogę w ocenie możliwości finansowych przyszłego kredytobiorcy
  • Postaram się wynegocjować jak najniższą marżę banku oraz oprocentowanie
  • Spokojnie tłumaczę procedury bankowe, które dla kredytów hipotecznych są nieco bardziej skomplikowane
  • Porównuję oferty wielu banków w zakresie kredytu hipotecznego i pomagam wybrać tę najkorzystniejszą dla kredytobiorcy
  • Wspieram na każdym etapie dopełniania formalności kredytowych

Jakie dokumenty są wymagane do kredytu hipotecznego?

Na etapie wnioskowania o kredyt hipoteczny potrzebujesz szeregu dokumentów, które pozwolą pracownikom banko zweryfikować Twoje dane osobowe oraz sytuację finansową. W tym przypadku niezbędne będą takie dokumenty, jak:

  • zaświadczenia o dochodach od pracodawców,
  • wyciągi z konta bankowego z ostatnich 3, 6 lub 12 miesięcy,
  • poprawnie uzupełniony wniosek kredytowy,
  • aktualny dowód tożsamości,
  • zaświadczenia z ZUS i US (dla działalności gospodarczych),
  • akt notarialny, umowa deweloperska lub umowa przedwstępna.

Dokładną listę dokumentów zawsze przedstawiam po ocenie zdolności kredytowej konsumenta oraz omówieniu strategii działania.

Ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt hipoteczny?

Nie da się jednoznacznie określić tego, ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt hipoteczny. Sytuacja każdego kredytobiorcy jest inna. Najważniejsze elementy w przypadku oceny możliwości finansowych potencjalnego klienta, to:

  • liczba i wysokość aktualnych zobowiązań finansowych,
  • liczba osób na utrzymaniu,
  • rodzaj umowy z pracodawcą lub typ prowadzonej działalności gospodarczej,
    wiek,
  • wysokość dochodów.

Jak widzisz, naprawdę wiele aspektów wpływa na to, jak wysoki kredyt hipoteczny otrzymasz od banku.

Jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego wybrać – stałe czy zmienne?

Na tę chwilę banki proponują kredyty hipoteczne w dwóch formach – ze zmiennym lub ze stałym oprocentowaniem. Warto jednak wiedzieć, że stała stopa procentowa dla kredytu hipotecznego obowiązuje najczęściej przez 5 lat (w niektórych bankach 7 lub nawet 10 lat). Po tym okresie klient wybierze sam czy pozostaje przy oprocentowaniu stałym czy zmiennym.

Podpisanie umowy kredytu hipotecznego ze zmienną stopą procentową to ryzyko sporych wahań wysokości rat kredytu ze względu na zmienne wartości stawek WIBOR, które w przyszłości zostaną zastąpione wskaźnikiem WIRON. Z moją pomocą o wiele łatwiej podejmiesz decyzję na temat tego, jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego warto wybrać i dlaczego.

Ile wkładu własnego do kredytu hipotecznego wymagają banki?

Większość banków w Polsce wymaga co najmniej 10% wkładu własnego w zakup lub budowę nieruchomości. Co to oznacza? Otóż wkład własny to środki, które jako kredytobiorca przeznaczysz na zakup nowego domu lub mieszkania. Warto dodać, że środki na wkład własny nie mogą pochodzić z kredytu (choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby takowy kredyt zaciągnęła bliska rodzina i przekazała tę kwotę w formie darowizny przyszłemu kredytobiorcy). Spora część banków wymaga też co najmniej 20% wkładu własnego. Im niższy wkład, tym większe ryzyko dla instytucji finansującej, dlatego często możesz też spotkać się z dodatkowym ubezpieczeniem niskiego wkładu, co generuje dodatkowe koszty po stronie kredytobiorcy.

Kamil Bloch Pośrednictwo Finansowe

Zapraszam do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w moim biurze. Jestem tutaj dla Ciebie!

Lokalizacja

ul. Odrodzenia 14/1,
12-100 Szczytno

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00 – 17:00
sob: 9:00 – 13:00

Kontakt