Leasing

Leasingi to popularna forma finansowania – nie tylko zakupu samochodów osobowych, dostawczych czy nawet ciężarowych, ale także oprogramowania komputerowego. Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach leasingi są opcją na pokrycie kosztów inwestycji praktycznie we wszystko, co można zostać uznane za przedmiot leasingu przez leasingodawcę. Chcesz wybrać jak najkorzystniejszą formę leasingu lub masz nietypowy przedmiot do sfinansowania? Skontaktuj się ze mną, a na pewno znajdziemy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców ma problem z tym, aby pozyskać jak najkorzystniejszą ofertę leasingu – głównie ze względu na zmiany stóp procentowych oraz odgórnych warunków przyznawania finansowania przez leasingodawców. Mimo to, warto zainteresować się możliwością pokrycia kosztów zakupu sprzętu rolniczego, przemysłowego lub jakichkolwiek innych przedmiotów. Leasing jest często szansą dla przedsiębiorstwa na zrealizowanie inwestycji, która przełoży się na większe zyski firmy.

Image module

Leasing operacyjny czy finansowy – jak to się przekłada na koszty w firmie?

Różnice pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym są naprawdę proste. Dotyczą przede wszystkim możliwości włączenia kosztów użytkowania pojazdu w ramach umowy leasingowej do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. W przypadku leasingu operacyjnego obowiązują odpisy amortyzacyjne na wydatki eksploatacyjne, np. paliwo i naprawy w ramach umowy finansowania, a także raty leasingowe, o ile samochód nie kosztuje więcej niż 150 tys. złotych (spalinowy) lub elektryczny do 225 tys. złotych. Można powiedzieć, że tym przypadku głównym kosztem są pełne raty leasingowe.

Leasing finansowy umożliwia włączenie do kosztów uzyskania przychodu wyłącznie część odsetkową raty leasingowej, natomiast podatek VAT należy uiścić w całości z góry przy pierwszej racie samochodu. W przypadku takiej umowy to na leasingobiorcy spoczywa konieczność dokonywania odpisów amortyzacyjnych.

Szukasz leasingu dla swojej firmy? Skontaktuj się ze mną, a otrzymasz…

Wsparcie na etapie poszukiwania ofert leasingów

Porównanie dostępnych opcji finansowania

Bezpłatne doradztwo finansowe

Szybką weryfikację zdolności finansowej

Skontaktuj się ze mną, porozmawiamy o tym.

Lokalizacja

ul. Odrodzenia 14/1,
12-100 Szczytno

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00 – 17:00
sob: 9:00 – 13:00

Kontakt

Leasingi firmowe – na jaki cel można je przeznaczyć?

Jeśli chodzi o leasing – oczywiście najpopularniejszą formą finansowania jest zakup nowego lub używanego samochodu firmowego. Z moją pomocą możesz jednak znaleźć ciekawą ofertę finansowania na zakup sprzętu gastronomicznego, medycyny estetycznej, rolniczego czy nawet przemysłowego. W skrajnych przypadkach pomogę także znaleźć ciekawą propozycję na leasing dźwigu budowlanego czy nawet wyposażenia hali produkcyjnej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę leasingu?

W przypadku leasingów samochodowych sprawa jest dość prosta, a wybór konkretnej oferty powinien dotyczyć przede wszystkim analizy kosztów finansowania, opłaty wstępnej oraz wartości finalnego wykupu pojazdu. Nieco bardziej skomplikowane wnioski leasingowe, jak np. finansowanie wyposażenia lokalu gastronomicznego wymagają kompleksowego podejścia – samo złożenie wniosku to często kilka godzin uzupełniania dokumentacji dla firmy leasingowej. W takich sytuacjach również sam dobór ofert jest nieco okrojony, dlatego oprócz kosztów całkowitych, warto w ogóle uwzględnić realne szanse na pozyskanie pozytywnej decyzji o przyznaniu finansowania.

Jakie dokumenty potrzebne są do leasingu?

Dokumenty, które są wręcz niezbędne do leasingu to przede wszystkim dokumenty dochodowe firmy, ważny dowód tożsamości osoby reprezentującej przedsiębiorstwo oraz pełna dokumentacja sprzętu, który ma zostać przedmiotem leasingu. O ile dla finansowania samochodów osobowych, motocykli czy nawet aut dostawczych kompletowanie dokumentacji jest dość proste i przyjemne, o tyle uzupełnienie danych odnoszących się do sprzętu rolniczego lub urządzeń medycznych bywa mocno skomplikowane. Z moją pomocą można jednak pozyskać korzystną ofertę leasingu nawet na wyjątkowo nietypowe urządzenia.

Co może być przedmiotem leasingu?

Zarówno w przypadku leasingu operacyjnego, jak i finansowego, można zdecydować się na pozyskanie finansowania nie tylko pojazdów mechanicznych, ale także innych rzeczy, jak np. maszyny rolnicze, przemysłowe, produkcyjne, wyposażenie lokalu gastronomicznego, czy nawet sprzęt komputerowy do biura. Można powiedzieć, że w ramach umowy leasingowej można pokryć koszty zakupu wielu rzeczy. W przypadku skomplikowanych przedmiotów leasingu warto skontaktować się ze mną – gwarantuję rzetelną pomoc i doradztwo, aby zdobyć ofertę leasingu nawet na najdroższe maszyny przemysłowe.

Kamil Bloch Pośrednictwo Finansowe

Zapraszam do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w moim biurze. Jestem tutaj dla Ciebie!

Lokalizacja

ul. Odrodzenia 14/1,
12-100 Szczytno

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00 – 17:00
sob: 9:00 – 13:00

Kontakt