Ubezpieczenie komunikacyjne

Poszukiwanie jak najkorzystniejszej polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC dla samochodu osobowego, motocykla lub innego pojazdu mechanicznego wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Aby wyszukać możliwie najtańszą polisę, warto wziąć pod uwagę oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Z moją pomocą możesz nawet w ciągu kilkunastu minut znaleźć idealną polisę ubezpieczenia komunikacyjnego dla siebie.

Ubezpieczenia komunikacyjne dzielimy obecnie na kilka rodzajów. Najistotniejszym jest oczywiście wykupienie obowiązkowej polisy OC, czyli od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki temu w razie wyrządzenia szkody innej osobie na drodze, wszelkie koszty napraw czy leczenia zostaną pokryte w ramach posiadanego ubezpieczenia.

Image module

Czy ubezpieczenie komunikacyjne jest obowiązkowe? Dowiedz się więcej…

W Polsce ubezpieczenie OC, czyli od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego pojazdu mechanicznego, który porusza się po drogach publicznych. Wyjątkiem mogą być auta zabytkowe, które służą wyłącznie jako ekspozycja i nie są wykorzystywane do celów zarobkowych w ramach poruszania się po drogach.

Warto też dodać, że zgodnie z Ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych: „Zakład ubezpieczeń posiadający zezwolenie na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w grupach obejmujących ubezpieczenia obowiązkowe nie może odmówić zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, jeżeli w ramach prowadzonej działalności ubezpieczeniowej zawiera takie umowy ubezpieczenia.”

Zdecyduj się na polisę ubezpieczeniową, a z moją pomocą znajdziesz najkorzystniejszą ofertę na:

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie NNW + assistance

Pakiety łączone OC + AC + NNW i assistance

Skontaktuj się ze mną, porozmawiamy o tym.

Lokalizacja

ul. Odrodzenia 14/1,
12-100 Szczytno

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00 – 17:00
sob: 9:00 – 13:00

Kontakt

Poszukiwanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych z moją pomocą to doskonała decyzja – dowiedz się dlaczego:

  • Rzetelne doradztwo w zakresie wyszukiwania jak najkorzystniejszych ofert ubezpieczeń komunikacyjnych
  • Ocena opłacalności wykupienia danej polisy – pod względem zakresu ochrony oraz ceny
  • Pomoc w kompletacji dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym
  • Pośrednictwo w kontaktach pomiędzy ubezpieczalnią a klientem – aż do podpisania umowy
  • Brak ukrytych opłat za doradztwo ubezpieczeniowe – niezależnie od stopnia mojego zaangażowania w sprawę

Jakie dane są potrzebne do ubezpieczenia pojazdu w Polsce?

Niezależnie od tego, na jaką polisę ubezpieczenia komunikacyjnego ostatecznie się zdecydujesz, na etapie ubiegania się o podpisanie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym należy skompletować kilka dokumentów i wyszukać niezbędne dane o pojeździe. Najistotniejsze informacje i dokumenty, to:

  • numer rejestracyjny, marka, rok produkcji, model, rodzaj paliwa, data pierwszej rejestracji
  • oraz liczba miejsc,
  • przeznaczenie pojazdu,
  • preferowany roczny przebieg,
  • dane właściciel – PESEL, imię i nazwisko, adres, zawód, rok wydania prawa jazdy.

Na podstawie powyższych danych jestem w stanie pomóc nie tylko wyszukać najkorzystniejszych ofert OC, AC, NNW i Assistance, ale także dopełnić formalności w imieniu klienta. Dzięki temu finalnie wybierzesz tylko jedną z propozycji, które przedstawię i podpiszesz umowę z ubezpieczycielem.

Ubezpieczenie OC – jaki ma zakres ochrony?

Krótko mówiąc, obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej obejmuje głównie szkody wyrządzone w przypadku kolizji lub wypadku drogowego. Ochrona dotyczy więc wypłaty należnych odszkodowań dla osób poszkodowanych w wyniku zdarzeń drogowych spowodowanych przez posiadacza danego ubezpieczenia. Dokładny zakres ochrony w ramach danego ubezpieczenia komunikacyjnego znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń Komunikacyjnych.

W Polsce polisy OC są obowiązkowe, a za ich brak właściciele pojazdów mechanicznych płacą srogie kary. Skrajną sytuacją może być też spowodowanie wypadku bez aktualnej polisy ubezpieczenia OC – wtedy narazisz się na ogromne koszty pokrycia wszelkich skutków wypadku – zarówno napraw pojazdów, jak i leczenia osób poszkodowanych.

Dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne – co to takiego?

Ubezpieczenia komunikacyjne, które można wykupić dodatkowo, ale nie ma takiego obowiązku to przede wszystkim: AC, NNW oraz Assistance. Jeśli chodzi o autocasco, warto je wykupić, szczególnie wtedy, kiedy masz nowe (maksymalnie kilkuletnie) auto. W takiej sytuacji jego uszkodzenie ze swojej winy może generować ogromne koszty napraw, będące znacznym obciążeniem dla budżetu. Kupując polisę AC, możesz liczyć na pełną pomoc i pokrycie kosztów napraw uszkodzonego auta.

NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli ochrona zdrowia i życia zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów przebywających w samochodzie, np. podczas wypadku. Assistance to ubezpieczenie, które pozwala na skorzystanie z pomocy serwisowej, holowania czy nawet transportu medycznego – wszystko jednak zależy od zakresu ochrony danej polisy.

Kamil Bloch Pośrednictwo Finansowe

Zapraszam do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w moim biurze. Jestem tutaj dla Ciebie!

Lokalizacja

ul. Odrodzenia 14/1,
12-100 Szczytno

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00 – 17:00
sob: 9:00 – 13:00

Kontakt