Ubezpieczenie majątkowe

Wszelkiego rodzaju ubezpieczenia majątkowe dotyczą przede wszystkim ochrony dóbr materialnych takich, jak np. nieruchomości, pojazdy, dzieła sztuki i wiele innych. Jeśli chcesz znaleźć jak najkorzystniejszą polisę ubezpieczenia majątkowego, dopasowanego do swoich potrzeb, koniecznie skontaktuj się ze mną. Gwarantuję, że wspólnie znajdziemy polisę, która nie będzie dla Ciebie nadmiernym obciążeniem finansowym i jednocześnie zapewni Ci maksymalny poziom ochrony – w razie zniszczenia mienia.

Ubezpieczenia majątkowe mogą obejmować ochronę mienia, a także odpowiedzialności cywilnej. Oznacza to, że obowiązkowe polisy OC pojazdów można zaliczać do tych majątkowych, gdyż zabezpieczają majątek posiadacza polisy. Przedmiotem polisy ubezpieczenia majątkowego może być praktycznie wszystko, co według prawa uznawane jest za mienie.

Image module

Jaki zakres obejmuje ubezpieczenie mienia? To warto wiedzieć…

Zanim zdecydujesz się na zakup polisy ubezpieczeniowej, powinieneś wiedzieć, jaki będzie zakres ochrony, a także czego w ogóle dotyczy taka forma ubezpieczenia. W praktyce najpopularniejsze polisy zabezpieczenia mienia, to: ubezpieczenie nieruchomości, odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone osobom trzecim (zalanie sąsiada), ubezpieczenie od kradzieży, polisa na zabezpieczenie gospodarstwa rolnego. Warto też wspomnieć, że ubezpieczenia majątkowe mogą dotyczyć zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

W ramach polisy ubezpieczenia majątkowego, możesz wybrać takie oferty, jak:

Ubezpieczenie domu lub mieszkania

Ubezpieczenie gospodarstwa rolnego

Ubezpieczenie garażu

Pakiety łączone OC, NNW, Assistance

Skontaktuj się ze mną, porozmawiamy o tym.

Lokalizacja

ul. Odrodzenia 14/1,
12-100 Szczytno

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00 – 17:00
sob: 9:00 – 13:00

Kontakt

Dlaczego warto postawić na moją pomoc w zakresie poszukiwania ofert ubezpieczeń majątkowych?

  • Kompleksowa pomoc w znalezieniu odpowiednich ofert ubezpieczenia majątkowego
  • Dostęp wyłącznie do sprawdzonych ofert od popularnych towarzystw ubezpieczeniowych
  • Brak opłat za korzystanie z mojej pomocy – w dowolnie wybranym zakresie
  • Jasne przedstawienie zakresu usług, co ułatwia wybór oferty

Umowa ubezpieczenia majątkowego składa się przede wszystkim z takich elementów, jak:

  • przedmiot ubezpieczenia – może to być nieruchomość, ruchomości, budynki znajdujące się na posesjach, zwierzęta domowe, wyposażenie domu, jak również samochody,
  • zakres ochrony – określa warunki, które muszą zostać spełnione, aby ubezpieczyciel wypłacił należne odszkodowanie, np. pożar, powódź, włamanie, łączna kwota ubezpieczenia, do której obowiązuje ochrona, wyłączenia odpowiedzialności.

Ubezpieczenia majątkowe – jak je dzielimy?

Dostępne w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych polisy na ochronę majątku dzielimy na takie, które dotyczą ubezpieczenia: maszyn i urządzeń produkcyjnych w zakładach przemysłowych, środków obrotowych, np. zapasów produkcyjnych czy nawet rzeczy osobistych pracowników w firmie. Powyższe elementy odnoszą się do ubezpieczenia majątkowego dla firmy. Jeśli chodzi o osoby prywatne – najczęściej dotyczy pojazdów, nieruchomości oraz innych dóbr materialnych.

Ile kosztuje ubezpieczenie majątkowe?

Nie da się jednoznacznie określić tego, ile kosztuje polisa ubezpieczenia majątkowego. Wszystko zależy od przedmiotu ubezpieczenia, zakresu ochrony oraz czasu trwania umowy. Średnie ceny składki rocznej w ramach ubezpieczenia majątkowego oscylują w granicy od 200 do nawet ponad 1000 złotych.

Kamil Bloch Pośrednictwo Finansowe

Zapraszam do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w moim biurze. Jestem tutaj dla Ciebie!

Lokalizacja

ul. Odrodzenia 14/1,
12-100 Szczytno

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00 – 17:00
sob: 9:00 – 13:00

Kontakt