Ubezpieczenie rolne

Prowadzenie własnej działalności rolniczej nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie ze względu na fakt, iż zyski oraz straty są mocno uzależnione od warunków pogodowych i cen surowców potrzebnych do nawożenia roślin uprawnych. Warto pomyśleć nad tym, aby wybrać ubezpieczenie rolne, które zabezpieczy interesy gospodarstwa rolnego na wypadek suszy, powodzi lub innych czynników zewnętrznych powodujących straty. Skontaktuj się ze mną, a pomogę Ci wybrać korzystne ubezpieczenie OC dla rolnika.

Warto mieć na uwadze fakt, iż ubezpieczenia OC dla rolników są obowiązkowe. Wynika to z Ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych. Rolnicy są zobowiązani do tego, aby wykupić polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenia budynków, które znajdują się na terenie gospodarstwa rolnego. To prawo dotyczy osób, które prowadzą zarejestrowaną działalność rolniczą i odprowadzają od niej należne podatki. Warto też dodać, że konieczność wykupienia OC rolnika pojawia się też wtedy, kiedy użytki rolne przekraczają powierzchnię 1 ha.

Image module

Jak działa ubezpieczenie OC rolnika?

Ubezpieczenie OC dla gospodarstwa rolnego działa podobnie, jak inne standardowe polisy OC. Oznacza to, że w przypadku powstania jakichkolwiek szkód, np. uszkodzenia mienia lub uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci osoby trzeciej, ubezpieczyciel wypłaci świadczenie. To swego rodzaju zabezpieczenie interesów samego rolnika, gdyż w razie nieprzewidzianych sytuacji nie narazi się na konieczność uregulowania sporego odszkodowania na rzecz osoby trzeciej. Polisa OC rolnika obejmuje też osoby pracujące w danym gospodarstwie rolnym, a więc ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia pracownika, który uległ ewentualnemu wypadkowi.

Postaw na moją pomoc i wybierz polisę OC dla rolnika, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza i zapewni ochronę w razie:

Śmierci

Utraty zdrowia

Zniszczenia lub uszkodzenia mienia

Choroby pracownika

Skontaktuj się ze mną, porozmawiamy o tym.

Lokalizacja

ul. Odrodzenia 14/1,
12-100 Szczytno

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00 – 17:00
sob: 9:00 – 13:00

Kontakt

Współpraca ze mną to same plusy! Dowiedz się, dlaczego warto wybrać ubezpieczenie OC z moim udziałem:

  • Gwarantuję szybkie porównanie najkorzystniejszych ofert ubezpieczenia rolniczego
  • Jasno przedstawiam zakres ochrony w ramach ubezpieczenia OC rolnika
  • Nie pobieram dodatkowych opłat za pomoc w poszukiwaniu ubezpieczeń
  • Doradzam na etapie kompletowania dokumentów oraz wybierania pakietów dodatkowych
  • Współpracuję z najlepszymi na rynku towarzystwami ubezpieczeniowymi

Kiedy obowiązuje ubezpieczenie rolnika w zakresie ochrony budynków?

Ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych przewiduje, że rolnik musi zawrzeć polisę ubezpieczenia nieruchomości rolnych, na budynki, których powierzchnia przekracza 20m2 oraz ich powierzchnia jest w pełni pokryta dachem. Zaliczamy do nich: budynki mieszkalne, kurniki, obory, chlewnie, magazyny, stodoły, garaże. Polisa ubezpieczenia budynków rolnych chroni je przed niespodziewanymi zdarzeniami, jak np. pożar, powódź, grad, nadmierne opady śniegu lub osunięcie się ziemi.

Jak długo obowiązuje polisa ubezpieczenia rolniczego?

Standardowa polisa OC rolnika obejmuje okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Warto wiedzieć, że zmiana towarzystwa ubezpieczeniowego jest możliwa najpóźniej na 1 dzień przed terminem zakończenia czasu trwania ochrony – taką polisę należy wypowiedzieć na piśmie.

Jak jest kara za brak obowiązkowego ubezpieczenia rolnego?

W Polsce kara za brak aktywnej polisy ubezpieczenia rolniczego wynosi 25% minimalnego wynagrodzenia w kraju. Wartość kar zmienia się co roku, wraz ze wzrostem minimalnych wynagrodzeń. Nakładaniem grzywien zajmują się jednostki samorządowe, które kontrolują rolników, a sama kwota kary powinna zostać uregulowana na konto gminy.

Kamil Bloch Pośrednictwo Finansowe

Zapraszam do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w moim biurze. Jestem tutaj dla Ciebie!

Lokalizacja

ul. Odrodzenia 14/1,
12-100 Szczytno

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00 – 17:00
sob: 9:00 – 13:00

Kontakt